תפריט סגור

איזה חומרי ניקיון מומלצים לניקיון משרדים?

רמת הניקיון במשרד משפיעה על המוטיבציה של העובדים, הרושם הראשוני כלפי הלקוחות ומערכת היחסים עם הספקים. מכאן שבעלי משרדים צריכים לעשות הכל על מנת לשמור על המשרד נקי ועליהם בין היתר גם לבחור את החומרים המתאימים. בעזרת בחירה מושכלת של חומרי ניקיון ניתן להבריק את כל סוגי המשרדים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

סוגים של חומרי ניקיון

אלו למשל מספר חומרי ניקיון מומלצים למשרדים לפי סוגים וקטגוריות:

א. חומרים לניקוי כללי – בכל משרד צריכים להיות חומרים לניקוי כללי. את הניקיון עם החומרים האלה יכולים לבצע העובדים עצמם בסביבת העבודה הקרובה, או עובדי ניקיון שמוסמכים למשימה.

ב. חומרי ניקוי לריפוד ושטיחים – יש חומרים ייעודיים שמתאימים לריפוד ושטיחים במשרדים. חומרים אלו מתאימים בין היתר עבור ריפוד עור, ריפוד עור סינתטי, ריפוד בד ואריגים ושטיחים מקיר לקיר. החומרים משמשים בעיקר לניקיון של כורסאות בחדרי ישיבות או משרדי מנהלים.

ג. חדרי שירותים – אי אפשר להקפיד על מראה נקי של משרד בלי לדאוג להברקה של חדרי השירותים. את זה עושים עם חומרים פעילים ושילוב בין חומרי ניקיון ואקונומיקה. זה כולל למשל חומרים לניקוי אסלות, סבוני אסלה, מים כחולים לניאגרה וחומרי בישום וטיהור אוויר.

חומרים שמתאימים לניקיון הריצוף

הריצוף במשרד סובל משחיקה מוגברת בגלל תנועה ערה של עובדים ולקוחות. הפתרון לכך הוא לבחור חומרים ייעודיים שמתאימים לריצוף ולניקוי כתמים קשים. אפשר לשלב בין ניקוי רצפות שיש במשרדים יוקרתיים ולבחור גם חומרים שמיועדים לניקוי פרקט. בנוסף, בחלק מהמשרדים יש פרקט סינתטי ואותו מנקים עם חומרים שונים. הבחירה בחומרי הניקוי היא לפי סוג הריצוף במשרד והצרכים של הלקוחות.

חומרי ניקוי למשרדים בתעשייה

יש משרדים שנמצאים בסמוך למפעלי תעשייה או בתוכם. במשרדים כאלה הדגש הוא על שימוש בחומרים שמיועדים לניקוי של סוגי מתכות, אלומיניום, זכוכית, ברזל, פלדה ומכונות. החומרים משמשים לניקוי של המשרדים עצמם ולניקוי של המכונות. במפעלי תעשייה צריך לשמור על ניקיון על מנת למנוע פגיעה בתהליך הייצור ולהעניק תנאים נוחים לכל העובדים.