הלוואה

איך להתאים את ההלוואה למצב התעסוקתי שלך? 

כאשר המצב הכלכלי מקשה עלינו או כאשר עומדת ליפול עלינו הוצאה כלכלית חדשה ולא פשוטה ייתכן ונצטרך לבקש הלוואה. בדרך כלל ובאופן טבעי הבקשה הראשונה שלנו תהיה מהבנק אולם כאשר הבנק יסרב לנו נוכל לבקש גם מגופים חוץ בנקאיים שונים ולא לאבד תקווה. הצורך בהלוואה הוא הצורך של הרבה מאוד אנשים אך הלוואה שלא נלקחת בחכמה עשויה להכניס אתכם לבוץ עמוק יותר. לכן כאשר אתם באים לבקש הלוואה מסוג מסוים ולא משנה מאיזה גוף פיננסי  חשוב מאוד להתאים את ההלוואה למצב התעסוקתי שלכם ולהכנסה שלכם. 

לזכור שהלוואה זה עוד הוצאה: 

לעתים אין מנוס מלקחת הלוואה. לדוגמה כאשר אנו נופלים להגבלה בחשבון הבנק והאשראי שלנו נחסם, גם השיקים וגם המסגרת בעובר ושב  הרי שייתכן ונצטרך הלוואות למוגבלים בבנק כדי שיהיה לנו תזרים כלכלי לשלם אתו את התשלומים השונים מסביב. למרות הכול צריך לזכור שעוד הלוואה זה עוד הוצאה. זה לא אומר שלא תצטרכו לבקש הלוואה כי לפעמים לא תהיה ברירה אך כדאי לקחת הלוואה מהסיבות הנכונות. לדוגמה: אם תוכלו לקחת הלוואה ולסגור אתה כמה הלוואות קטנות ולחסוך לעצמכם נניח 1000 שח מההוצאה החודשית שלכם הרי שמדובר בהחלטה נכונה וטובה. במידה ואתם לוקחים הלוואה רק משום שיש עליכם לחץ מגופים שונים לשלם להם ואין לכם מושג איך תחזירו את ההלוואה זו לא תהיה החלטה נכונה או סיבה מוצדקת לנטילת ההלוואה. 

התאימו את ההלוואה למצב התעסוקתי שלכם: 

אם פיטרו אתכם מהעבודה ואין לכם הכנסה כרגע או שדמי האבטלה עם חצי או שני שליש מההכנסה שהייתה לכם  צריך לקחת זאת בחשבון בנטילת הלוואות למוגבלים. קחו הלוואה כדי להפחית בהוצאות או להרוויח זמן עד מציאת העבודה החדשה שלכם. במידה ואין משהו כזה באופן עדיף לקחת הלוואה קטנה יותר רק לצרכים הבסיסיים שלכם. 

אולי גם תאהב...