תואר ראשון במנהל עסקים
עסקים

בונים קריירה: ייעוץ עסקי לחברות וגופים ממשלתיים – למי זה מתאים?

מדובר בתחום עיסוק שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאד, ולא בכדי. ייעוץ עסקי מציע לבוחרים בו עיסוק מאתגר ומגוון מאד ומפגש עם מגוון רחב של בעלי עסקים, המגיעים מתחומים שונים. סיימתם לימודי תואר ראשון במנהל עסקים, עבדתם מספר שנים בחברה גדולה בתפקיד בכיר ועתה אתם מתלבטים לאיזה כיוון מקצועי חדש לפנות? ייעוץ עסקי יכול להיות התשובה עבורכם.

מה זה ייעוץ עסקי

בעלי עסק, קטן וגדול ובכל תחום, מוצאים עצמם מתמודדים עם לא מעט קשיים במהלך הדרך. מצד אחד, הם רוצים להרוויח כמה שיותר, אך מצד שני, לא תמיד יודעים איך עושים את זה נכון. בעזרת שירותי ייעוץ עסקי יכולים בעלי עסקים אלה ללמוד כיצד להתנהל בצורה חכמה שתאפשר להם ליהנות מהכנסות גבוהות יותר. שירות זה מוצע בדרך כלל על ידי מנהלי כספים, בעלי ניסיון בתחום העסקי, וגם על ידי רואי חשבון. יועצים עסקיים מבוקשים כיום הן בשוק הפרטי, שבו קיימים אינספור של עסקים, והן במסגרות ממשלתיות שונות, המעוניינות לייעל את התנהלותן. תחום עיסוק זה נחשב אמנם כחדש יחסית, אך תופס תאוצה ולו בשל הביקוש הרב לשירות המוצע על ידו והמענה המדויק והמקצועי שהוא מציע.

תואר ראשון במנהל עסקים

למי מתאים להיות יועץ עסקי

ייעוץ עסקי מתאים, כאמור, לאנשים בעלי רקע עסקי, כלכלי. הוא מתאים לאלה שעבדו או עובדים כמנהלי כספים בחברות שונות ובתפקידים בכירים לרוב. הוא גם מתאים למי שרוצה להחליף את תחום עיסוקו ולרענן אותו מעט, מי שרוצה לעשות הסבה מקצועית וליהנות ממקצוע מאתגר במיוחד. ישנם כאלה המוצאים עצמם במהלך החיים מחוץ לשוק העבודה. בעלי רקע בכלכלה ובעסקים, יכולים להשתלב בתחום הייעוץ העסקי ולעבוד מול מגזרים שונים. הייעוץ העסקי, כמו ייעוץ בתחומים אחרים, מתאים לאנשים בוגרים יותר, בני 40 ומעלה. אנשים מנוסים, אנשים שמכירים את השווקים בארץ ואת המגזרים השונים ויודעים, מתוך ניסיונם שלהם, כיצד להתנהל נכון כיום, ושייתכן שאינם ממצים גם את מלוא הפוטנציאל שבהם.

הכשרה נכונה מתחילה בלימודים מקצועיים

ניתן להשתתף בקורסים מיוחדים של ייעוץ עסקי, כדי לקבל את כל הכלים הנדרשים מיועץ וכן גם להיחשף את התחום באופן נרחב יותר. אפשר להתמקד במהלך הלימודים בייעוץ עסקי לעסקים קטנים ולעסקים וללמוד איזה כלים יכולים לעזור כדי להגשים את מטרותיהם של עסקים בסדר גודל כזה. התלמידים, בלימודי הייעוץ העסקי, משתתפים בשיעורים שונים, הקשורים לפתרונות מימון והדרכים להשיג אותן, לכתיבה של תכנית עסקית ואופן הגשתה, הם מכירים את עולם הייעוץ ואת עולם השיווק ובעיקר בתקופה שבה לאינטרנט יש חלק חשוב מאד בחיינו, וכן משתתפים בשיעורים המתמקדים בדרכים לגיוס הון, הכרות עם עולם הביטוחים וההלוואות ועוד. בתום תקופת הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת הסמכה המאפשרת להם להשתלב בתחום, לאחר שעברו סטאז' מבוקר, כיועצים עסקיים הן למגזר הפרטי, לחברות בתחומים שונים, והן לגופים ממשלתיים.

אולי גם תאהב...