השקעות נדל"ן בארה"ב אל מול אירופה
נדל"ן

השקעות נדל"ן בארה"ב אל מול אירופה – מה ההבדלים המהותיים

השקעות נדל"ן בחו"ל, במדינות אירופה ובארה"ב, מוערכות בעיני משקיעים זרים – כולל ישראלים – כהשקעות אטרקטיביות, בעיקר בשל תשואת הנכסים ביחס להשקעה הנדרשת לרכישתם.

מהו ההבדל המהותי בין השקעה בנדל"ן באירופה לבין השקעה בארה"ב? ההבדלים העיקריים בהשקעות נדל"ן בשני אזורי עולם אלה נובעים מתהליכים כלל עולמיים ומהמצב הכלכלי והפוליטי המקומי. חשוב לזכור שהמסחר בנדל"ן תלוי בגורמים רבים היכולים לשנות את התמונה, כפי שקרה בשוק הנדל"ן האטרקטיבי בארה"ב, או במזרח אירופה – שם התקיימה תנופת פיתוח עד המשבר הכלכלי האחרון.

השקעות נדל"ן בארה"ב

בין כל השינויים המתחוללים באזורים השונים של הגלובוס, ארה"ב היא עמוד התווך הכלכלי והבטחוני העולמי. במהלך השנים האחרונות נחשבים השקעות נדל"ן בארה"ב ליעד המבטיח תשואות גבוהות למשקיעים. הסיבה העיקרית לכך היא המשבר הכלכלי שהתרחש בארה"ב לפני כשמונה שנים, שכתוצאה ממנו הועמדו למכירה נכסים רבים הנושאים תשואה גבוהה, בעלויות נמוכות יחסית.

 • השקעות בנכסים מניבים
  בשנים האחרונות, שוק הדירות להשכרה בארה"ב נחשב לרווחי מאוד עבור משקיעים המעוניינים בנכסים מניבים. עם זאת, חשוב לזכור שמחירי נדל"ן אטרקטיביים במיוחד יכולים להעיד על סיבות שונות לחלוטין, כגון הגירה שלילית מהאזור, סביבה סוציו-אקונומית שאינה מתאימה למסחר בנדל"ן או איכות ירודה של הנכסים.
 • מימון בנקאי למשקיעים
  במרבית המדינות אין מגבלה מיוחדת על השקעות מחוץ לארה"ב והמגמה היא הפוכה: הבנקים בארה"ב מאפשרים מימון בתנאים נוחים למשקיעים זרים. יש לזכור כי לכל מדינה בארצות הברית מערכת חוקים ומיסוי נפרדת, מולה יש לנהל את רכישת הנכסים.

השקעות נדל"ן באירופה

השקעות נדל"ן בחו"ל מושפעות משינויים גאו-פוליטיים – השפעה שבשנים האחרונות ניכרת בעיקר באירופה. מדינות רבות חוות משברים פוליטיים וכלכליים שנותנים את אותותיהם גם בענף הנדל"ן. לדוגמא: גלי המהגרים שהתיישבו במדינות שנחשבו כיעדי השקעה יציבים על ידי משקיעים, הפכו אזורי מגורים אטרקטיביים שבהם דירות להשכרה ונכסים מניבים בתשואות גבוהות לאזורים בעלי סיכון להשקעות נדל"ן.

 • אזורי נדל"ן רווחיים
  גם אם המשבר הכלכלי עדיין מעיב על השקעות נדל"ן באזורים כמו מזרח אירופה, היבשת היא עדיין יעד פופולרי להשקעות נדל"ן. במדינות רבות אפשר לאתר אזורים שעדיין לא הפכו ליעדי השקעה אך הם בעלי פוטנציאל לתשואה רווחית למשקיעים זרים.
 • המדיניות הכלכלית באירופה
  יש להביא בחשבון את המדיניות של הממשלות המקומיות ביחס להשקעות נדל"ן של משקיעים זרים. בנוסף, במרבית מדינות אירופה נהוג המטבע האירופי – אירו – שמושפע מעליות מחירים בעולם יותר מהדולר האמריקאי.

 

לסיכום, בין אם החלטתם להשקיע בנדל"ן בארה"ב או להשקיע באירופה, חשוב מאוד לקבל את כל האינפורמציה החיונית עבור ההשקעה, ולבדוק לפרטי הפרטים אודות הנכס כולל משתנים רבים שיכולים בסופו של דבר להפוך את הנכס למניב או לגרום להפסד כספי. חברת iintoo מוודאה כי לכל המשקיעים שלה קיימת אינפורמציה חיונית להשקעה, ומזמינה להצטרף ללא עלות לפלטפורמה להשקעות נדל"ן.

אולי גם תאהב...