חקירות כלכליות
נדל"ן

יועץ משכנתא – איך זה עוזר לנו?

לרוב זה קורה פשוט כך, זוג עובר לגור יחד, מתחתנים ועוד לפני שחושבים על ההיריון הראשון, חושבים על בחירת אזור מגורים קבוע. בית משלהם, מקום שיוכלו להגיד שהוא שלהם לחלוטין, בעזרת משכנתא מצומצמת ככל האפשר למען התקציב הכלכלי החודשי של הבית בוחרים מקום חדש להרחיב את המשפחה החדשה.

למה צריך יועץ?

בתחום המשכנתאות יש כמה בעיות שלא כל אדם שמגיע לקחת על עצמו משכנתא יודע או מכיר בצורה נכונה. על מנת לקחת משכנתא צריך היום להבין את המסלולים הרבים הקיימים, פריסות שונות, בסכום אחד או לחלק, כל מיני אותיות קטנות על ריביות וכד'. בשביל לקחת על עצמנו משהו לטווח ארוך שכזה צריך להיצמד למישהו שכבר עשה את זה (ונכון). עובד עם מחשבון משכנתא נכון ומכוון למטרה, לדעת את ההווה בתחום המשכנתאות ולאיזה עתיד הוא מתקדם.

מיהו היועץ האובייקטיבי?

כאשר זוג מחליט שהוא לוקח על עצמו משכנתא, הוא בוחר את הבנק בו הוא יעשה את המהלך ולרוב מחפש את היועץ שיעזור לו בהמשך הדרך על מנת להבין מה לעשות ומה לא לעשות. העניין הוא, שבכל הבנקים יש את היועצים שלהם, ישנם יועצים חיצוניים אשר מציעים את שירותיהם אשר מקושרים בדרך כזו או אחרת לבנק וישנם פשוט חברים טובים שמכירים את התחום מפה ומשם.

ייעוץ משכנתא חייב להיות אובייקטיבי. אינו יכול היועץ לייעץ באם יש לו אינטרס בדלת האחורית, באם יועץ מגיע עם טבלאות וסכומים אשר תואמים לבנק ספציפי איתו הוא עובד- הוא לא יועץ, הוא סוכן מכירות לכל דבר.

מה היינו מחפשים מיועץ משכנתאות נכון לנו?

  • שלא יהיה מקושר לשום בנק בצורה ישירה או עקיפה
  • שלא יקבל אחוזים מהבנקים, במידה ויקבל אחוז אחד גבוה יותר מבנק מתחרה, אוטומטית הופך היועץ ל-לא אובייקטיבי
  • יעוץ מומחה חייב תיק עבודות כלשהו, יועץ מקצועי יכול להציג לכם סוגים של משכנתאות שסגר וחתם גם לפני שהגעתם לפגישה או לשיחה טלפונית
  • גם לאחר החתימה על המשכנתא – יהיה היועץ זמין לבירורים ולבדיקות ההליכים הבירוקראטים מכאן ואילך
  • הבנת הליכי משכנתא גם לעתיד ולא רק להווה, לדעת לנתח ולעקוב על מנת לדעת גם לחסוך לנו בעתיד
  • מחיר נוח ונמוך כי אחרי הכל – המשכנתא עולה מספיק כסף בשביל להבין את הצורך לחסוך

בסך הכל יש לזכור שנושא של ייעוץ משכנתאות מגיע מהכיוון האובייקטיבי בסך הכל מה שאומר שאם כבר לוקחים יועץ – שיהיה אובייקטיבי ולא יהווה סוכן מכירות אלא יועץ לכל דבר.

אולי גם תאהב...