משרדים ירוקים להשכרה
נדל"ן

להשכיר משרד בפארק עסקים ירוק – על מה ולמה?

כיום, תחום ה"קיימות" צובר תאוצה במודעות של מרבית האוכלוסייה. יותר ויותר שאלות עולות ביחס של בני האדם לטבע ושימורו למען הדורות הבאים (בתנאי שלא נמות כולנו במלחמה גרעינית). טרנד זה הוביל לשינוי בתפיסה הרווחת ומעבר לפעילות אנושית מזהמת פחות. מגמה זו לא פסחה גם על בתי עסק רבים שהבינו כי מעבר לסוגיה המוסרית קיים גם פוטנציאל שיווקי רב במיתוג של העסק כעסק ירוק – דבר אשר יש בו בכדי לגרום ללקוחות פוטנציאלים להעדיף אותך על פני המתחרים. זה, כידוע לכל, מטרת רב העסקים באשר הם.

משרדים ירוקים להשכרה
משרדים ירוקים להשכרה

מה הופך משרד לידידותי לסביבה?

נכון לרגע זה, טרם הוגדר תו תקן רשמי של המדינה למשרדים או מבני תעשייה ירוקים. ואלו הבוחרים להגדיר את עצמם כידידותיים לסביבה עושים זאת על דעת עצמם ומפרטים על הפעילות הירוקה שלהם באופן אינדיווידואלי ללא קריטריונים ברורים ומדידים. למרות זאת, ישנן מספר תכונות המאפיינות משרדים ירוקים:

  • מערכות ניהול אנרגיה – מערכות אלו הן למעשה הליבה הירוקה של מבני תעשייה ירוקים, תפקידן הוא לשלוט בכל מערכות האנרגיה בנכס לרבות מערכות של חשמל, מים וגז. בין תכונותיהן ניתן למצוא מערכת אוטומטית המכבה את התאורה בבניין במשרדים וחדרים שלא בשימוש (ע"י גלאי נפח), מערכת למיחזור מים – אשר ממחזרת מים משומשים, מנקה אותם, והופכת אותם למים "אפורים" שניתן להשתמש בהן לחקלאות.
  • משרדים מייצרי חשמל – בנוסף למערכות ניהול אנרגיה, במבני תעשייה מודרניים רבים ניתן למצוא כלים המייצרים חשמל באמצעים שונים: תאים "פוטו – וולטאים" הקולטים את השמש על גג המבנה, זכוכיות סולאריות אשר מפיקות חשמל מתוך המשרדים, ואף תחנות רוח קטנות ויעילות לנדל"ן מסחרי הממוקם באזורים רוויי משבים.
  • מדיניות מיחזור וצריכה – משרדים רבים השקיעו מחשבה רבה בקביעת מדיניות מיחזור וניצול אנרגיה. על מדיניות זו להגדיר את אופן השימוש במשאבי המשרד כגון נייר והדפסות, פחי מיחזור שונים להפרדת בקבוקי זכוכית ופלסטיק, פחיות מתכת, ופסולת אורגנית.
  • עידוד עובדים לחיסכון – קיימות גם דרכים עקיפות בהן יכולים עסקים לעודד קיימות ושמירה על הסביבה. על ידי עידוד העובדים שלהם לנקוט באידיאולוגיה דומה, משרדים יכולים להציע מקלחות לעובדים המגיעים אליהם באופניים – ובכך להפחית את מספר המכוניות הפרטיות על הכביש ולצמצם את פליטת גזי חממה. גם תחבורה ציבורית גורמת לאותו אפקט ולכן לבתי עסק רבים יש אינטרס לשכור משרדים באזורים נגישים.
מבנה מסחרי ידידותי לסביבה להשכרה
מבנה מסחרי ידידותי לסביבה להשכרה

ערך המוסף של השכרת משרד ירוק

כאמור, טרנד השמירה על הסביבה וצמצום פגיעת האדם בטבע, כנראה כאן בשביל להישאר. יותר ויותר עסקים מבינים את הפוטנציאל התדמיתי של עסק ירוק, אך פוטנציאל זה אינו בלעדי ליחסי הציבור והשיווק בלבד, אלא יש לו יכולת להביא לתהליכי ייעול אמיתיים אשר יהפכו לחיסכון כספי מצטבר, ובכך יגדיל את רווחי החברה – או יאפשר לה עוד תקציבים להשקעות, מחקר ופיתוח.

בנוסף להתנהלות השוטפת של חברות המקדישות עצמן לסוגיית שמירה על הסביבה, עסקים רבים אף מגדילים לעשות ומפתחים שגרה של הדרכות ופעילויות חוץ – משרדיות לעידוד המודעות והאופנים השונים בהם ניתן להפוך את החברה לירוקה יותר, אם לא למעננו – למען הדורות הבאים לבוא.

אולי גם תאהב...