בריאות ויופי

מסכה לשיער

לשיער השפעה רבה על המראה החיצוני שלנו, כך שאך טבעי שנרצה לטפח אותו. אחד מתכשירי הטיפוח החשובים ביותר בדרך לשיער בעל מראה מלא ברק, רך ובריא הוא מסכה לשיער, ובנוסף מסכות איכותיות לשיער גם מפחיתות את הנשירה כך שהתועלת שלהן כפולה.

איך להבטיח מקסימום תועלת?

על-מנת להפיק את מלוא התועלת מהמסכה, חשוב מאוד להשתמש בה בצורה נכונה. ההנחיות הבסיסיות הן למרוח אותה רק על שיער שנחפף היטב בשמפו איכותי ויובש קלות במגבת כך שהוא נשאר מעט לח.

בנוסף כיוון המריחה של המסכה על השיער הוא מהשורשים אל הקצוות, ורצוי לעשות זאת באמצעות עיסוי מדויק ועדין כך שכל החומר הפעיל במסכה יחדור אל תוך השערות. מומלץ לעטוף את השיער במגבת חמה כשהמסכה עליו, כך חדירת החומר תהיה אפקטיבית יותר, ובכל מקרה אין להסתרק כל עוד המסכה נמצאת על השערות.

מבחינת התדירות האופטימלית, ברוב המקרים מדובר על שימוש של פעם בשבוע, ומבחינת פרק הזמן שבו המסכה שבה השתמשתם נשארת על השיער – הנחיות היצרן הספציפי הן אלה שקובעות (לרוב מדובר בכ-10 דקות).

מסכה לשיער יבש, דליל או צבוע?

מפתח חשוב אחד להפקת מקסימום רווחים משימוש קבוע במסכות לשיער הוא לבחור את המסכה המתאימה ביותר לסוג השיער שלנו.

ישנם סוגים רבים של מסכות ובפרט ניתן למצוא מסכה לשיער יבש, לשיער צבוע ולשיער דליל. בעלי ובעלות שיער יבש (שאגב, עפ"י מחקרים עדכניים מהווים כשליש מהאוכלוסייה בארץ) יכולים לנצל את המסכה גם לטובת הזנתו בלחות החיונית. במקרים אלה כדאי לבחור מסכה עם פרוטאיני משי, חומצות אמינו, ויטמינים חיוניים, קראטין ורכיבי אנטי אייג'ינג – שתמנע מהשיער היבש להיראות מפוצל וחסר ברק.

שיער צבוע זקוק גם הוא להגנה מיוחדת, שכן לצורך צביעת השיער נעשה שימוש בחומרים כימיים עוצמתיים. במקרים אלה המרכיב העיקרי של המסכה הוא חלבונים, שכן השערות איבדו חלבונים חיוניים. ישנם מספר סוגים של חלבונים ובפרט חלבון חיטה, סויה וקרטין.

מסכה לשיער דליל מסייעת לשיקומו ותכלול חומרים כגון ויטמין B5, חמאת שיאה, ויטמין E, שמן קשיו, קרטין, חומצות אמינו חיוניות ועוד. עוד חומרים שידועים בתרומתם לחיזוק השיער הם ג'ינקו בילובה וזרעי ענבים.

אולי גם תאהב...