עקירת שן בינה כלואה
רפואה

עקירת שן בינה כלואה

עם ההתפתחות שלנו לאורך השנים הגוף והאיברים בו מתפתחים גם הם. לעתים רבות הגדילה והצמיחה של הגוף וחלקיו לא נעשים כמו שצריך, במיוחד כאשר מדובר בשיניים שלנו. אצל כל אדם השיניים גדלות בצורה אחרת ומובנות בצורה שונה. כאשר מדובר בשיני בינה הבוקעות בגיל מאוחר יותר, אלה יכולות להוות בעיות לא נעימות ולכן כדאי להגיע אל הרופא לביצוע בדיקה מסודרת במידה ואתם חשים כאבים או נפיחות.

מהי שן בינה כלואה?

בין גיל 18 לגיל 30 מתחילות לבקוע שיני בינה. אלה בוקעות בצורה שונה אצל כל אחד ואחת. לעתים רבות צמיחתן מלוות בכאבים, דלקות, עששת ושיניים סמוכות. במידה ושיני בינה כלואות ולא בוקעות בצורה נכונה בחלל הפה ככל הנראה יגרמו לכאבים, עששת, דלקות ולעתים גם נפיחות ופגיעה במבנה הלסת.  עקירת שן בינה כלואה תהיה הפתרון במקרה כזה. 

איך מטפלים בשן בינה כלואה?

עקירת שן בינה כלואה הוא ניתוח המבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית בלבד ואורך כחצי שעה עד שעה. בתהליך זה חותכים ומשחררים את העצם שסביב השן תוך שימוש בטכנולוגיית לייזר מתקדמת המאפשרת עבודה מדויקת, מהירה ועם ראות טובה ומפחיתה את הסיכוי לפגיע ברקמות. את השן הכלואה מוציאים בחתיכה אחת או בחלקים ותופרים את המקום. על אף שבסביון מדיקל סנטר תוכלו ליהנות מיתרונות רבים של ניתוח בטכנולוגיה מתקדמת ורופא מקצועי ובעל ניסיון בטיפול בשיני בינה כלואות עדיין צריך לקחת בחשבון תהליך החלמה של לפחות מספר ימים בהם תסבלו מעט מכאבים ואולי גם נפיחות. כמובן שהרופא המנתח ידריך אתכם טרם הניתוח לגבי תופעות הלוואי האפשריות ותהליך ההחלמה.

היתרונות בבחירת סביון מדיקל סנטר לטיפול בשן בינה כלואה:

  • טיפול המתבצע תחת מיקרוסקופ טיפולי המאפשר עבודה מדויקת, ראות טובה יותר ועבודה מקצועית יותר.
  • שימוש בטכנולוגיית לייזר מתקדמת הממתנת את טמפרטורת העצם ומאפשרת הליך ריפוי מהיר יותר.
  • החלמה מהירה ופשוטה יותר של המטופל. שימוש במכשיר פייזו המיוחד לחיתוך העצם ומזעור פגיעה ברקמות ופגיעה עצבית. 
  • בסביון מדיקל סנטר בעת טיפול עקירת שן בינה כלואה משתמשים בדם המטופל ליצירת טסיות עשירות בפיברין המעודדות יצירה של כלי דם חדשים ומסייעת באיחוי מהיר יותר של האזור לאחר הניתוח. 
  • עושים שימוש בתפרים זעירים או נספגים על מנת למנוע פציעה ברקמות הרכות.
  • ביצוע של צילום סיטי לצורך תכנון מקדים לפני ביצוע העקירה.
  • אנו נתקלים בלא מעט פציינטים אשר לחוצים מאוד לפני ובמהלך טיפול עקירת שן בינה כלואה. אנו מבינים את הלחץ והקושי ולכן מספקים שירותי ייעוץ פסיכולוגי ו/או טיפול רפלקסולוגי לפני ובמהלך הניתוח לצורך הפחתת המתחים והלחצים הנפשיים של המטופל. 

ייתכנו תופעות לוואי כמו נפיחות, כאבים, בחילות, לעתים גם הגבלות בפתיחת הפה וכמובן שטפי דם. עם זאת, ישנם מטופלים שלאחר יום גם חוזרים לשגרת חייהם ואינם סובלים מתופעות אלו אשר במקרה שכן יופיעו בדרך כלל נמשכות מספר ימים בלבד.

עקבו אחרינו גם ברשתות החברתייות:

סביון מדיקל סנטר פייסבוק

סביון מדיקל סנטר יוטיוב

סביון מדיקל סנטר אינסטגרם

סביון מדיקל סנטר וימאו

אולי גם תאהב...