חוק ומשפט

קניית ומכירת דירה – הפן המשפטי

כאשר אתם מבקשים לבחון את ההיבט של קניית ומכירת דירה, אודות היבטים משפטיים וחוקתיים הנלווים לנושא זה, חשוב לבדוק נושא זה בצורה מקיפה ככל שניתן וכן להתייעץ, במידת הצורך, עם עורכי דין המתמחים בכך. חשוב להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים המכירים את התחום של קנייה ומכירת דירה, על מנת שתקבלו את הייעוץ הטוב ביותר עבורכם. קניית דירה או מכירת דירה יכולה לעבור בהצלחה וללא אי נעימויות משפטיות, ולכן חיוני לבדוק היטב את כל ההיבטים המשפטיים והחוקתיים של דירה פוטנציאלית שמוכרים או דירה שקונים.

קניית דירה היא משימה הכוללת שלבים מגוונים במהלכה, החל מבחירת הדירה הרצויה ועד לחתימת חוזה רכישת דירה משפטי, שהוא שלב חשוב לפני שמשלימים את שלב קניית הדירה. במסגרת היבטים משפטיים הקשורים בקניית דירה חשוב לבדוק מה הסטאטוס של רישום זכויות הבעלות בדירה, לבחון האם יש שעבודים כלשהם על הדירה וכן משכנתא והערות אזהרה, במידה וישנם. חשוב מבחינה משפטית גם לבדוק האם יש רישום מסודר של הדירה בנוסח טאבו, האם מוכר הדירה שאתם רוצים לקנות הוא בעליה של הדירה או שזה אדם אחר, כיצד התקבלה הדירה שאתם רוצים לקנות, האם זה ירושה או קנייה שבוצעה תמורתה ועוד סוגיות משפטיות חשובות שיש לבדוק אותם במהלך קניית דירה פוטנציאלית. כך, למשל צריך לבדוק האם יש חריגות בנייה לא חוקיות כגון פרגולה או יחידת דיור שלא אושרו לפי החוק, ונחשבות כחריגת בנייה. חשוב לבדוק סוגיות אלו כדי למנוע אי הבנות והפתעות לא רצויות בהסכם המכר מבחינה משפטית.

מכירת דירה, בדומה לקניית דירה, היא גם משימה בעלת שלבים ומהלכים משפטיים, על מנת להבטיח את הרוגע הנפשי עבור כל אחד מהצדדים המעורבים במכירה. השלבים הראשונים במכירת דירה, מבחינה משפטית, זה לבדוק את שווי הדירה המוצעת למכירה כדי לדעת באיזה מחיר לפרסמה לקהל הרחב. לפני תחילת שלב המכירה יש לבדוק שנוסח הטאבו תקין, ניתן להוציא אותו באופן אינטרנטי, כדי לוודא שאין חריגות או עיקולים על הדירה המוצעת למכירה. חשוב לעשות בדיקה מקדימה כדי למנוע הפתעות לא רצויות. כמו כן, בעת קנייה או מכירה של נכס, חשוב לבדוק גם את ההיבט של מס שבח וכן האם יש או אין פטור ממס שבח.

משרד עורכי דין עמית ורד מציע שירות מקצועי ומיומן בסוגיות של קניית דירה או מכירת דירה כדי שתהיו רגועים שאתם נמצאים במקום הנכון, שיעניק לכם שירות מקצועי בבחינת המאפיינים המשפטיים הנלווים לקנייה או מכירת דירה, ולבחון האם יש חריגות כלשהם או בעיות היכולות לעכב את קנייה או מכירתה של הדירה, מבחינה משפטית. ייעוץ משפטי כזה הוא חיוני כדי למנוע אי נעימויות בעקבות מכירה או קנייה של דירה, וכדי להבטיח שמכירתה או קנייתה של הדירה מיושמת על הצד המשפטי הטוב ביותר עבור כל הצדדים המעורבים בתהליך זה.

משרד עורכי דין עמית ורד יוכל לעזור לכם בכל ההיבטים של קנייה או מכירת דירה כגון בירור היטלי השבחה אם ישנם או מס שבח במידה וישנו, ולתת ייעוץ משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות למכירה או קנייה של דירה. מומלץ לבצע חוזה מכר בנוכחות עורכי הדין לליווי מקצועי וכן חתימה על מסמכים משפטיים מגוונים הקשורים לעסקה של המכירה או של קניית הדירה. חשוב לפנות לעורכי דין לייעוץ איכותי בעניין כה חשוב ומשמעותי של קנייה של דירה או מכירה של דירה, כדי להבטיח את השקט הנפשי שלנו.

אולי גם תאהב...