רמי פלר
אישים בולטים

רמי פלר מדבר על המרכז הישראלי לנפגעי כתות

לצערנו הרב, גם בישראל וכמובן גם בכל רחבי העולם יש אנשים רבים הנופלים קורבן לכת כזו או אחרת השוטפת להם את המוח, גורמת להם להאמין ב"אמת" שלה ואז סוחטת מהם את הכסף שלהם וכל דבר אפשרי אחר. אם נתמקד לרגע כאן בישראל ונחפור מעט מתחת לאבנים נגלה שישנן לא מעט כתות גם בארץ, כאשר רבות מהן פועלות תחת הרדאר כבר שנים רבות. הכתות פועלות בדרכים שונות לגיוס אנשים ולעתים רבות אנשים העוברים סיטואציות לא נעימות בחיים, אנשים שמחפשים תשובות קיומיות, אנשים שכבר הצליחו בעולם החומרי ומחפשים תשובות לגבי מה הלאה ותוהים לאן כל "הסיפור" הקיומי שלהם ממשיך, 'מהי התחלית הקיומית שלי?' , אנשים המחפשים הארה רוחנית כזו או אחרת באמצע החיים עשויים ליפול קורבן לכת שכזו. כיום יש מי שאכפת לו ויש גופים הפועלים לטובת הוצאת אנשים מכתות ולעזור לאותם אנשים להרוויח את החיים שלהם מחדש, לדוגמה: המרכז הישראלי לנפגעי כתות.

מהו המרכז הישראלי לנפגעי כתות?

רמי פלר (שנרחיב עליו מעט יותר בהמשך) הקים בשנת 2006 את העמותה הנקראת "המרכז הישראלי לנפגעי כתות". העמותה פועלת ללא מטרות רווח ומסייעת לאנשים רבים להרוויח את החיים שלהם בחזרה על ידי כך שהיא פועלת כדי להוציא אותם מהכתות המשתלטות על מוחם. למי שאינו מכיר את העולם המיסטי של הכתות חשוב לדעת שיש דרכים שונות שבאמצעותן משפיעים על הפסיכולוגיה והמחשבות של האנשים, החל מהיפנוזה ועד שטיפת מוח הפועלת בהדרגה. באמצעות שיטות מתוחכמות הכתות הללו מגייסות אנשים, סוחטות מהם כל דבר אפשרי ורותמות אותם לטובת קידום ופיתוח ה"אמת" שאותה כת מאמינה בה ומקדשת אותה. המרכז הישראלי לנפגעי כתות מקבל פניות רבות בכל שנה ממשפחות מיואשות ומותשות. הן מנסות בעצמן להוציא את בני המשפחה שנפלו קורבן לאותן כתות ואינן יודעות מה לעשות כדי לקבל אותם בחזרה. המרכז המקבל את הפניות מבצע את הפעולות השונות כדי לסייע להוציא את אותם אנשים מהכתות ולעזור להם להרוויח את חייהם בחזרה.

מי הוא רמי פלר ומה הסיפור שלו עם עולם הכתות?

רמי פלר הכיר לראשונה את עולם הכתות כאשר עזר לחברו הטוב שהצטרף לכת שקרית באמסטרדם. הוא לא חזר לארץ בזמן הצפוי, המשפחה דאגה ופנתה אל המשטרה. הסקוטלנד יארד חיפשו אותו אך ללא הועיל. כשיצא לאמסטרדם בעצמו לעזור בחיפושים אחר חברו הטוב הוא גילה אותו בספינה קטנה העוגנת על גדות אחד הנהרות בעיר מתחת לגשר, שם ישבו להם אנשי הכת "יהודים למען ישו". לאחר שהוציא את חברו במאמצים רבים הוא חזר לארץ. בארץ נחשף לכך שבן משפחה נפל קורבן לכת בינלאומית דרך הסניף המקומי שלה אך זה לא היה מוכן לפגוש אנשי מקצוע שיסבירו לו את מצבו וכיצד הכת מנצלת אותו. פלר הזמין מומחה מארה"ב שלימד אותו כל מה שאפשר על עולם הכתות, ההבדל בין כת לדת, אילו שיטות ופסיכולוגיה מפעילות הכתות כדי לגייס אנשים ומה ניתן לעשות כדי להוציא אותם משם.

הוא סייע לבן המשפחה שלו על ידי כך שהוציא מאותה הכת עשרות חברים עד שהיה מוכן לשמוע אותו ולבסוף הצליח להוציא גם אותו. לאחר מכן התפרסם הסיפור והחלו להגיע פניות רבות מכל רחבי הארץ ממשפחות שסובלות ממקרים דומים וביקשו את עזרתו של פלר. כדי לסייע למספר גדול יותר של אנשים הוא הקים בשנת 2006 את המרכז הישראלי לנפגעי כתות, עמותה ללא כוונת רווח, ועזר לאורך השנים למאות אנשים להרוויח את חייהם בחזרה. כיום הוא אינו פעיל בעמותה אולם מייעץ לה במקרים קשים ומורכבים כאשר הוא חולק מהידע והניסיון הרב שצבר בתחום. בינתיים הספיק פלר לחזור בתשובה, לגור בבית מכובד בבני ברק וכיום הוא ומשפחתו מתחזקים כולל ללימודי תורה מתוך ביתו.