איכות הסביבה

שומרים על איכות הסביבה – שומרים על העתיד שלנו ושל ילדנו

בשנים האחרונות המודעות למירה על הסביבה הפכה לנושא חם ויש שיאמרו טרנד שאינו אמור או עתיד לחלוף. ארגונים רבים החלו משנים את אופי התנהלותם ב-180 מעלות על מנת להתאים את עצמם לשמירה על הסביבה וממשיכים להתייעל על בסיס קבוע. בשורות הבאות נרכז מעט מידע על כיצד להפוך ירוק יותר כארגון ומה ניתן לשפר על מנת לשמור על איכות הסביבה.

טיפים לשמירה על הסביבה

  • פחות נייר ויותר מדיה דיגיטלית – כל ארגון נדרש בעקבות ההתנהלות השוטפת, להדפיס לא מעט נייר, בין אם מדובר על מידע שצריך לחלק, טפסים להחתמה כגון חוזים, ברושורים ועוד. מזעור כמות ההדפסות כמו גם ארכוב באמצעות מדיה דיגיטלית, תחסוך לארגון המון ותתרום בכל אספקט, בין היתר בעזרת הקטנת הוצאות של נייר ודיו, משאבים חיוניים וחשובים כגון מקום אחסון, יותר אהדה מכיוון ארגונים ירוקים ואף יכולת השתתפות במכרזים שונים. אין ספק כי שמירה על הסביבה שומרת גם על האינטרסים של בעל הארגון.
  • הקפדה על תקן איכות הסביבה – מדינת ישראל מנהיגה מספר תקנים שונים כגון תקן 14001 ISO אשר הוקם על מנת להעניק מענה לשמירה על ערכים שונים כגון ערכי הטבע וערכי הנוף מפני נזקי בני האדם, החל מרמת האדם היחיד הנוהג ברכבו בכל יום לעבודה, לסידורים שונים ועוד ועד לאופי התנהלותו בעבודתו.
  • הסברה – הצגת השמירה על הסביבה כאקט חיובי ותורם לכל העובדים, תגייס אותם למטרה ובכל הארגון יצליח לשמור על הסביבה טוב יותר, החל מהדברים הקטנים כגון שימוש בכוס רגילה ולא בכלים חד פעמיים וכלה במזעור ההדפסות הלא הכרחיות. על בעלי הארגון לנקוט בכל אמצעי ההסברה העומדים לרשותם.
  • אכיפה – מעבר לשמירה על סביבה ירוקה הוא אינו קל לכולם ולכן יש לדאוג לאכיפת כללי השמירה השונים בארגון על מנת להצליח להחדיר את הנהלים החדשים על הצד הטוב ביותר.

לסיכום, על מנת להצליח להנהיג סביבה ירוקה ולתרום לסביבה שלנו, קיימות לא מעט דרכים ודרכים קלות אשר אינן מפרות את שלוותו ומהלך חייו של האדם. בין דרכים אלו נמצא את השימוש במדיה הדיגיטלית הנוחה יותר וגם את הנסיעות המשותפות לעבודה ואם אפשר באמצעות רכב המונע בחשמל ולא בנזין או סולר או לחילופין להעביר את הרכב לפירוק בחברה פרטית או לגריטה דרך המדינה. הסביבה שלנו היא מקום מחייתנו ועלינו לדאוג לה כשם שאנו דואגים לביתנו ולמשפחתנו. זכרו, שמירה על הסביבה שומרת ומבטיחה את עתידנו הטוב והבריא יותר ואת עתיד ילדנו ונכדנו.

אולי גם תאהב...