עסקים

שיחה עם שר שלום ג'רבי – ציוני מושבע בעד התנדבות בשירות הלאומי אזרחי

שר שלום ג'רבי הוא מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי אזרחי וגם אחד האישים הבולטים בציונות הדתית – אחת התנועות החשובות בתולדות מדינת ישראל, ושגם כיום מהווה את אחד הכוחות המובילים את החברה הישראלית. למעשה, בשנת 2012 אף נבחר ג'רבי לרשימה המחמיאה של 100 הדמויות המשפיעות ביותר בציונות הדתית לצד אישים כמו הרב חיים דרוקמן, הרב יובל שרלו, האלוף במיל. יאיר נוה, נפתלי בנט (שאז עדיין לא היה שר), משה פייגלין, השופט ניל הנדל, אבי כץ רגע לפני הפריצה הגדולה עם קופיקס, אנשי התקשורת ג'קי לוי ועמית סגל, המוזיקאי אודי דוידי ועוד.

במסגרת תפקידו בשירות הלאומי אזרחי, פועל ג'רבי כל העת כדי לחזק את החברה הישראלית ובפרט לתמוך באוכלוסיות שזקוקות לעזרה – נכים, קשישים, בעלי מוגבלויות, משפחות חד הוריות, ילדים בסיכון ובנוסף פועלת מנהלת הרשות כדי להרחיב את תחומי ההתנדבות כך שגם הסביבה ובעלי החיים, שאין ספק כי הם ראויים גם כן לתשומת לב שהרי הם חלק בלתי נפרד ממארג החיים כאן, יזכו ליהנות מהמרץ, היכולות וההשקעה של בני ובנות השירות.

אהבת העם, אהבת הארץ ואהבת המדינה

שר שלום ג'רבי התחנך בישיבת כפר הרא"ה השוכנת במושב בעל אותו שם והמשויכת לתנועת בני עקיבא.

בישיבה ספג ג'רבי ערכים שמנחים אותו גם במסגרת תפקידו בשירות הלאומי, ובפרט הכוונה היא לאהבת העם, אהבת הארץ ואהבת במדינה – ציונות במיטבה.

בהתאם, מקדישים ג'רבי ועמיתיו למנהלת השירות זמן רב ומאמצים בלתי מבוטלים למשוך אל השירות עוד ועוד צעירים חדורי מוטיבציה ורוח נתינה, ורואים ברכה בעמלם, שכן מספר המתנדבים כבר עבר את ה-18,000. בפרט הצליח ג'רבי להגדיל משמעותית את מספר המתנדבים במגזר החרדי ובמגזר הערבי, וכן יזם מסלולים המתאימים לצעירים בעלי מוגבלויות שרוצים לתרום, כשמבחינתם תרומה לחברה היא גם תרומה לעצמם (משוואה שנכונה בכל מקרה, ובפרט אצל מי שמתמודד מדי יום עם קשיים ולפעמים גם עם דעות קדומות מצד החברה).

שורשי הציונות של שר שלום ג'רבי

לציונות של שר שלום ג'רבי ולפעילות הבלתי מפשרת למען ארץ ישראל שורשים עמוקים במשפחתו של ג'רבי.

אחד הסבים של שר שלום היה הרב מאיר יהודה גץ, שאחראי במידה רבה על הפיכת המקומות הקדושים בארץ ישראל ובפרט הכותל לכאלה שמושכים אליהם את הציבור הרחב, וזאת במסגרת תפקיד רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים – תפקיד אותו מילא במשך למעלה מ-25 שנים. הרב גץ – שאגב, הוא זה שבחר את השם הייחודי שר שלום – היה גם דמות חינוכית ובאופן טבעי משפחתו זכתה לערכים ראויים ובפרט ציונות ופעילות למען ארץ ישראל.

גם אביו של שר שלום פעל ברוח זו, ומבחינתו יישוב הארץ היה מטרה חשובה במיוחד. כשהוקם הישוב כרמיאל, אף הוכיח האב כי נאה דורש ונאה מקיים ועבר לישוב הצפוני עם משפחתו ועסק שם בהוראה ובחינוך.

אולי גם תאהב...