מטפלים

7 טיפים לפני בחירת חברת סיעוד

ישנו הליך טבעי בחייו של אדם ממנו נרתעים כולם – זהו השלב בו יקירך המבוגרים כבר אינם מתפקדים כתמול שלשום והם נזקקים לעזרה בפעולות הפשוטות והטרוויאליות בחיי הימיום.

זהו שלב עדין ומלא משברים הן לקשיש הנזקק לעזרה והן לשארי המשפחה המקיפים אותו ורוצים להקל עליו בכל דרך אנושית אשר אפשרית ובהישג יד.

לנישה הזו נכנסות כל חברות הסיעוד למינן אשר תפקידן להוות גשר בין הקשיש הנזקק למשרדי הממשלה וכן לספק פתרונות מתאימים שיקלו על ההתנהלות היומיומית של הקשיש הנזקק.

טיפים לבחירת חברת סיעוד

  • חברת בעלת ידע מקצועי מקיף – כל תושב מדינת ישראל מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי וכאשר הוא מגיע למצב סיעוד הוא זכאי לזכויות שונות בהתאם למצבו. חברות סיעוד טובות מתמצאות בזכויות הנזקק הסיעודי ויהיו בקיאות בנבכי הבירוקרטיה ובכל הקשור לפקידים אליהם צריך לפנות על מנת לדרוש זאת. חברת סיעוד שפועלת עבור לקוחותיה תפרוס לפניהם את האופציות הקיימות ואת הדרכים לממש את מירב הזכויות. חברת הסיעוד הנבחרת אמורה ללוות את הקשיש הסיעודי לאורך כל הדרך וכשחלה החמרה במצבו תדע לסלול בעבורו את המשך הדרך כך שבסופו של תהליך ימוצו כל הזכויות המגיעות על פי חוק.
  • שירותי סיעוד – אחד החששות הגדולים ביותר של הקשיש הסיעודי ומשפחתו היא בחירת המטפל/ת ואמינותו. בין רגע נהפך אדם זר לפונקציה שאמורה לטפל ביקירך ברמת הטובה ביותר, נפשית ופיזית. המטפל, ברוב המקרים, הופך להיות הדמות המשמעותית ביותר בחיי הקשיש הנזקק ועמו הוא מבלה את מירב זמנו. המטפל/ת אמור לדאוג לכל צרכיו הפיזיים של הקשיש הנזקק ומהווה לו אוזן קשבת למצוקותיו היומיומיות. לא מעט סיפורים של ניצול והתעללות בקשישים עולים מפעם לפעם ומעלים בכל אחד ואחת חששות. חברת סיעוד מצוינת תעסיק מטפלים אמינים שנבדקו על ידה מבעוד מועד. חברת הסיעוד אמורה לבדוק את כשירותם הנפשית והפיזית של המטפלים ולבדוק אותם מעת לעת על מנת לזהות מבעוד מועד מטפלים לא כשירים ולהעיפם מהמערכת. חברת סיעוד טובה תדע להוות גשר בין המטפל/ת לקשיש הסיעודי ובני משפחתו ותירתם לעזור במקרים של אי הבנות או ויכוחים כאלה ואחרים.
  • מטפל זר – לעתים קרובות יובא מטפל/ת זרה על מנת לטפל בקשיש הסיעודי. הבירוקרטיה הכרוכה בכך וחישובי התשלומים הנדרשים בעבור שירות זה אינם נהירים למרבית האנשים. תושב שנזקק לשירותי סיעוד חיצוניים נאלץ להיעזר בשירותים של חברת סיעוד שאמורה למצוא את המטפל/ת המתאים ביותר ולדאוג לתשלום כל האגרות הנדרשות על פי חוק. חברת סיעוד רצינית תפרוס בפני הקשיש הנזקק ומשפחתו את כל מכלול ההוצאות כולל זכויות וחובותיו של העובד הזר ומנגד תדאג להבאתו והטמעתו בבית הקשיש הנזקק.

באם נוצרת בעיה או רצון להחלפת המטפל לחברת סיעוד רצינית יהיה פתרון מיידי.

 פתרון שחוסך זמן ומקל עלינו

אם הגענו למצב בו נזדקק לשרותיי חברת סיעוד ברוב המקרים מצבו הגופני והמנטלי של הקשיש הנזקק יתדרדר ולכן חשוב לעמוד על הנקודות שפורטו אולם יש לזכור כי לכל אדם קשיים ומהמורות משלו ועל כן כל קשיש נזקק צריך לבחון את צרכיו אל מול ההיצע של חברת הסיעוד ורק כשענו על כל צרכיו המיידים והעתידיים יוכל לבחור בחוכמה.

אולי גם תאהב...